Daha önce Otlook Express'e mail adresiniz kaydettiyseniz öncelikle bu kayıtlı olan hesabınızı siliniz ve Outlook Express' i kapatınız. Otomatik ayarlarınızı yapabileceğiniz şu adrese giriniz:
www.latis.web.tr/outlook

Bu adreste yapmanız gerekenler anlatılmaktadır. Özellikle karşınıza gelecek dosyayı "Open" (Run) diyerek açmanız gerekmektedir. Böylece bilgisayarınıza bir dosya indirilecek ve bu dosya tüm ayarlarınızı otomatik olarak yapmış olacaktır. Ondan sonra sadece şifrenizi kaydetmeniz gerekmektedir.

     

Outlook Express' ten Tool/Accounts ( dili Türkçe ise Araçlar/Hesaplar)  açınız. Burada girdiğiniz mail adresinizi göreceksiniz. Mail adresiniz seçili iken sağ tarafta Properties (Özellikler) butonuna basınız. Açılan pencerede organizasyon isminizi (firma ismi) giriniz. Yukardaki Servers ( Sunucular ) menüsüne basınız. Eğer Outlook Express'i açtığında size şifre sormadan maillerinize ulaşmak istiyorsanız şifrenizi yazıp Remember Password ( Şifreyi Anımsa ) işaretlemelisiniz.( Bilgisayarı sizden başka kişiler de kullanıyorsa ve mailenizin onlar tarafından okunmasını istemiyorsanız şifrenizi girmeyiniz. Outlook Express' i açtığınızda bu mail hesabı için size şifre sorduğunda şifrenizi giriniz. )

Alttaki ' giden posta sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor ' kısmı seçili iken yanındaki Properties ( Özellikler) butonuna basınız ve buraya da mail adresinizi ve şifrenizi giriniz.

DİKKAT!

Üst menülerden Advanced ( Gelişmiş) butonuna basınız. En alttaki ' Leave a copy of messages on server ' ( Mesajın bir kopyasını sunucuda bırak) işaretlerseniz siz Outlook Express' e maillerinizi indirseniz dahi bu mailler sunucuda kalacağı için kotanız dolabilir ve mail alamaz veya gönderemeyebilirsiniz.

Eğer aynı mail adresindeki mailleri birden çok kişi kullanıyorsa (örneğin genel bir mail adresi 'info' gibi ), bu buton işaretli olmalıdır ki biri Outlook'a bir maili indirdiğinde bir kopyası sunucuda kalmalı ve diğer kişiler de Outlook'u açınca bu maili indirebilmeliler. Bu seçeneği işaretleyip onun altındaki seçeneklerden 'Remove from server when deleted from Deleted Items' ( Silinen öğelerden silindiğinde sunucudan kaldır) işaretleyiniz. Gelen mail spam mail ya da diğer kişilerin görmesine gerek olmayan bir mail ise maili sildiğinizde sunucudan da silinecektir.

Eğer mailin bir kopyası sunucuda bırakılıyorsa, yine altındaki seçenekleren "Sunucudan ... gün sonra kaldır" işaretli olmalı. Özellikle çok yoğun bir mail trafiğiniz varsa en fazla 2 gün sunucuda bırakmanız önerilir. Aksi takdirde sizin için ayrılmış olan mail kotanızda doluluk problemi yaşayabilirsiniz.

Bu ayarları yaptıktan sonra Apply (Uygula) ve  OK (Tamam) deyip pencereyi kapatınız.

Send/Receive (Gönder/Al) derseniz artık mailenize ulaşabilirsiniz.

  ANA SAYFA
  WEBMAIL
  OUTLOOK AYARLARI
  HOSTING AYARLARI
  YENİ E-MAİL ADRESİ
  SİTE GÜNCELLEME
  ALAN ADI İŞLEMLERİ
  FİYAT TARİFELERİ
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  RELATIS FARKI
  YENİ MÜŞTERİ
  DUYURULAR
  İLETİŞİM
Yeni Ticaret Kanunu ve Şirket Web Sitelerinde Olması Gereken Bilgiler

   
Site Ziyaretçileri
1 ziyaretçi online

 
1998-2007 ® Latisnet İnternet Hizmetleri