YENİ E - MAIL ADRESİ AÇMAK

Firmamızdan yeni bir internet alan adı tescil ettirdiniz (kurumismi.com gibi..) Yeni bir hosting hizmeti aldınız. Yeni bir e-mail adresine ihtiyacınız var, bunun için yapmanız gerekenler;

https://www.kurumismi.com:8443 adresine girmek (örneğin: https://www.latis.web.tr:8443)

 

     

Karşınıza, sitenin güvenlik sertifakısının olduğu uyarısını veren bir pencere çıkacaktır ona Yes diyerek panele ulaşınız.

Plesk kontrol paneli Türkçe dil desteklidir. Arayüz dilini Türkçe seçebilirsiniz.

Kullanıcı Adı: size verilen kullanıcı adı
Şifreniz: size verilen şifreniz

Giriş butonuna basarak panele bağlanın.

Bu sayfadaki Servisler bölümünden "Eposta"ı tıklayarak sizin icin açılan e-postaların listesine ulaşabilirsiniz. Yeni bir e-mail adresi açmak için "Yeni Eposta Hesabı Ekle" yi tıklayınız. Bu menüde Eposta Hesabı kısmına sadece açmak istediğiniz e-mail adresinin @ (et) işaretinden önceki ilk kısmını yazınız. Mesela info(et)latis.web.tr gibi bir adres istiyorsanız sadece " info " yazmalısınız. Türkçe karakterler kullanmayınız (ğ,ü,ş,ö,ç,ı) ve büyük harf kullanmayınız. Password kısmına istediğiniz şifreyi oluşturun ve "Şifreyi onayla" kısmına da aynı şifreyi yazınız.

"Posta kutusu kotası" kısmı belirlenen kota sınırıdır. Dikkat etmeniz gereken husus toplam alanınız 75 Mbyte ile 300 Mbyte arası olabilir. En küçük paket 75 Mbyte'dır. Bu durumda en az 15 Mbyte alanı web siteniz kullanırsa geriye kalan kotayı her e-mail adresi için bölüştürmek durumundasınız. "Boyut girin" kısmına  örneğin10000 Kbyte yazın. (1024Kbyte=1 Mbyte)

En alttaki "Spam filtresini aç" butonunu işaretleyiniz, diğer yerleri işaretlemeyiniz ve "Tamam" butonuna basınız. Artık e-mail adresiniz açılmıştır.

  ANA SAYFA
  WEBMAIL
  OUTLOOK AYARLARI
  HOSTING AYARLARI
  YENİ E-MAİL ADRESİ
  SİTE GÜNCELLEME
  ALAN ADI İŞLEMLERİ
  FİYAT TARİFELERİ
  SIKÇA SORULAN SORULAR
  RELATIS FARKI
  YENİ MÜŞTERİ
  DUYURULAR
  İLETİŞİM
Yeni Ticaret Kanunu ve Şirket Web Sitelerinde Olması Gereken Bilgiler

   
Site Ziyaretçileri
1 ziyaretçi online

 
1998-2007 ® Latisnet İnternet Hizmetleri